Ana sayfa Haberler ENKA’DAN MÜŞTERİLERİNE ALTERNATİF ÇÖZÜMLER

ENKA’DAN MÜŞTERİLERİNE ALTERNATİF ÇÖZÜMLER

964
0
PAYLAŞ

TCM FORKLİFT VE İSTİF MAKİNELERİ, TAİLİFT VE CT POWER MARKA FORKLİFTLER İLE XİLİN MARKA İSTİF MAKİNELERİNİ ENDÜSTRİYEL PAZARA SUNAN ENKA PAZARLAMA, GENİŞ ÜRÜN GAMI İLE MÜŞTERİLERİNE ALTERNATİF ÇÖZÜMLER SUNUYOR. ENKA PAZARLAMA’DA İŞ GELİŞTİRME MÜDÜRÜ OLARAK GÖREV YAPAN KAMİL ÖZCAN, FİRMANIN ENDÜSTRİYEL PAZARDAKİ FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER AKTARIYOR

-Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? ENKA Pazarlama’daki göreviniz ve sorumluluk alanlarınız nedir?

2003 yılı itibariyle forklift satış sonrası hizmetler biriminde başlayan kariyerimin 11.  yılında, kazandığım teknik bilgi ve saha tecrübesini ürünlerin satışlarını geliştirmek amaçlı İş Geliştirme Md. olarak imalatçı-satış kadroları-müşteri  üçgenini geliştirmek ve kuvvetlendirmek amaçlı kullanıyorum.

-ENKA Pazarlama hangi markalarla endüstriyel (Forklift ve istifleme) sektöründe yer alıyor?

ENKA Pazarlama, ilk göz ağrımız olan TCM, dizel & akülü forkliftler ve son olarak da depo içi ürünler ile daha da güçlü bir konuma gelmiştir. ENKA grup bünyesinde temsil edilen diğer markalarımız Tailift ve CT-Power ile 2006 yılında başlayan ve sıkı bir şekilde devam eden işbirliğimiz sayesinde müşterilerimize alternatif seçenekler sunma olanağımız oluşmuştur. 2015 yılında Toyota ailesine dahil olan Tailift ve CT Power, ülkemizde ve global pazarda yerini daha da sağlamlaştırmak ve önemli bir çözüm ortağı olma yönünde çalışmalarına devam etmektedir. Ailemizin en yeni üyesi olan Xilin marka istif makinaları ise büyüyen istif makinaları pazarında ekonomik çözümler sunmasının yanında kullanılan komponentlerin kalitesi ve profesyonel üretim anlayışı sayesinde her geçen gün potansiyelini arttırarak sektörde önemli bir alternatif olmaktadır.

 

-Forklift ve depo içi ekipman grubunda şu anda müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetler nelerdir? Ürün gamından ve ürünlerin özelliklerinden detaylı bir şekilde bahseder misiniz?

 

TCM’nin 1949 yılına uzanan üretim tecrübesi ve üstün teknolojileri ile desteklenen ve Avrupa Birliği emniyet standartlarına uygun olarak üretilen 1.8 tondan 10 tona kadar dizel ve 1.5 tondan 3.5 tona kadar akülü forkliftleri, ENKA tarafından 1992 yılından beri Türkiye pazarına sunulmaktadır. Maksimum oranda kişiselleştirilerek elde edilen ergonomik dizayn, üstün performans ve yüksek ekonomiye sahip ve İsveç’ te üretilen akülü transpaletten dar koridor makinalarına kadar geniş ürün yelpazesindeki depo içi ürünler ve İspanya’ da üretilen 3 ve 4 tekerlekli akülü forkliftleri 2015 yılı itibariyle pazara sunarak müşterilerimizin operasyonlarında optimum çözümler sunmaktayız. Bununla birlikte müşterilerinin güvenini kazanmış 1.8 tondan 10 tona kadar Tailift ve CT Power dizel forkliftler farklı motor ve fren sistemleri seçenekleri ile müşterilere alternatif çözümler sunmamızı mümkün kılmaktadır. Akülü transpalet, stackers(istif makinaları) ve manuel transpalet dahil geniş depo içi ürün seçeneği ile Xilin markamız, reach stacker gibi özel tasarım ürünler ile ekonomik ancak kalite ve performans üstünlüğüne sahip alternatiflere sahiptir.

-Forklift ürün grubunda pazara sunduğunuz yeni bir model var mı?

Evet, 17  Mayıs  2017 tarihinde İngiltere’deki lansman ile sahneye çıkan Yeni FTB/FB serisi 1.3tondan 2 tona kadar üretilen akülü forkliftler. TX3 serisi ürünlerimizin kalitesi ve üstünlüğü REDDOT 2018 dizayn ödülü ile de taçlandırılmıştır.

17  Mayıs  2017 tarihinde marka müdürü Ashley Kate tarafından sunumu yapılan  İngiltere’nin Birmingham kentindeki lansman ile sahneye çıkan 1.3tondan 2 tona kadar üretilen Yeni FTB/FB serisi akülü forkliftler operatör ve operasyonun tüm gereksinimlerini en üst seviyede karşılama yönünde bir çok özelliğe sahiptir. Tamamen yeni modern dizayn şasisinin kompakt ve dayanıklı yapısı operatöre güven verirken, yandan ergonomik akü değişimi olanağının yanında aküye üstten erişim imkanı ile kolay bakım imkanı sunulmuştur. Kabinin ince profilli yapısı, düz bar şekilden tavan koruması, geniş görüş sunan asansör dizaynı ve ön konsolun sağ ve sol bölümlerinde yer alan şeffaf paneller sayesinde görüş açısı optimize edilirken daha güvenlikli kulanım sağlanmıştır.

Sürüş performansını çatalda taşınan yükün ağırlığı, kaldırma yüksekliği ve ileri eğim açısına bağlı olarak otomatik olarak ayarlayan S3 (Stability Support System) ile donatılmıştır(FB serisinde standarttır.)

Günümüzün en önemli konularından olan enerji depolama maliyet ve zorlukları bariz iken, Yeni FTB / FB serisi forklifler maksimum kapasitede akü seçeneği ve optimum enerji ekonomisi amaçlı tasarlanmış elektrikli direksiyonu ile bir akü ile çift vardiya operasyonu dahi yürütecek ölçekte büyük bir avantaja sahiptir.

Yağlı tip disk fren ve regeneratif frenlemeye ilave olarak gerek operasyonun güvenliğini arttırmak gerekse fren sisteminin ömrünü uzatmak ve eğimde frenleme maksatlı olarak yürüyüş motorlarının fazladan devrede kalmalarınıda önleyerek motorların verimliliğine katkı sunma maksatlı elektromanyetik fren sistemi ile de donatılmıştır. Aynı zamanda otomatik park freni görevide görmektedir.

Sınıfının en yüksek enerji verilmliliğine sahip FTB serisi sadece 4.2kW /h enerji tüketimi ile en düşük enerji tüketim seviyesini elde etmiştir. Ayrıca hidrolik operasyonda elde edilen 63.3dB’lik gürültü seviyesi ile en güçlü rakiplerinden dahi 3dB’den daha düşük gürültü seviyesi sunmakta olup, adeta lüks bir araba sessizliğinde operasyon konforuna sahiptir.

Tüm bu ergonomik ve teknik üstünlükleri ile birlikte işletmelerin toplam verimliliğini yükseltmede önemli katkılar sunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here